Коллекторы МФО звонят всем родственникам во время войны
Друзья, безусловно это является нарушением закона Украины "О защите персональных данных". Поэтому я рекомендую в случае возникновения таких обстоятельств писать в письменной форме со ссылками на законы жалобу на имя руководителя микрофинансовой организации. Кроме того, не лишним будет обратиться с заявлениями в полицию по факту незаконного использования конфиденциальной информации про лицо.
И, конечно, моя рекомендация, как адвоката, пытайтесь договориться с вашим кредитором в досудебном порядке о списании вашего долга до половины тела кредита или тела кредита с учётом военного положения без процентов.
Чи можна не платити кредит МФО.
Спочатку, якщо не платити кредит, колектори почнуть дзвонити та здійснювати психологічний тиск на боржника, всіх його родичів та оточуючих. Якщо це не впливає на боржника, колектори продають борг іншим колекторам, які ще більше здійснюють тиск на боржника. Потім вони подають до суду позовну заяву, а потім через виконавчу службу Блокують рахунки, арештовують все нерухоме та рухоме майно та відраховують зароботні плати не більше 50%. Тому просто не платити кредит, це погана справа, та для цього потрібні законні підстави.
Банк чи МФО подали в суд.
Що робити? Звісно, потрібно брати участь в судовому процесі та вказувати на помилки кредитора при зверненні до суду, для того, щоб їм відмовили в позові. Найбільш поширені помилки кредиторів в суді, по-перше, коли вони не надають достатньо належних допустимих доказів на підтвердження укладення договору онлайн-позаки або кредиту. По-друге, коли кредитор пропустив 3-річний строк позовної давності, тобто строк, протягом якого він міг звернутись до суду. По третє, коли кредитор продав ваш борг колекторам, а в них немає належного підтвердження переходу до них права вимоги за вашим боргом. Тобто коли є помилки в договорі факторингу.