Могут ли МФО или коллекторы подать в суд на должника?

На сегодняшний день практика в микрофинансовых организациях другая. В случае возникновения просрочки по онлайн-займу такая организация продаст долг коллекторам, которые в свою очередь обратятся к недобросовестному нотариусу. За один день сделают исполнительную надпись нотариуса. 

Потом с этой надписью обратятся к частному исполнителю. И, начнут в принудительном порядке взыскивать с вас деньги. Учитывая указанные обстоятельства, и то, что надпись нотариуса служит таким же самым исполнительным документом, как и решение суда, то есть без решения суда могут взыскать с вас деньги, я рекомендую всегда в досудебном порядке проводить работу с кредитором по списанию хотя бы части вашей задолженности. 

А, если вам нужна моя помощь по списанию микрозаймов или кредитов, вы всегда можете ко мне обратиться.


Чи можна не платити кредит МФО. 

Спочатку, якщо не платити кредит, колектори почнуть дзвонити та здійснювати психологічний тиск на боржника, всіх його родичів та оточуючих. Якщо це не впливає на боржника, колектори продають борг іншим колекторам, які ще більше здійснюють тиск на боржника. Потім вони подають до суду позовну заяву, а потім через виконавчу службу Блокують рахунки, арештовують все нерухоме та рухоме майно та відраховують зароботні плати не більше 50%. Тому просто не платити кредит, це погана справа, та для цього потрібні законні підстави.


Банк чи МФО подали в суд. 

Що робити? Звісно, потрібно брати участь в судовому процесі та вказувати на помилки кредитора при зверненні до суду, для того, щоб їм відмовили в позові. Найбільш поширені помилки кредиторів в суді, по-перше, коли вони не надають достатньо належних допустимих доказів на підтвердження укладення договору онлайн-позаки або кредиту. По-друге, коли кредитор пропустив 3-річний строк позовної давності, тобто строк, протягом якого він міг звернутись до суду. По третє, коли кредитор продав ваш борг колекторам, а в них немає належного підтвердження переходу до них права вимоги за вашим боргом. Тобто коли є помилки в договорі факторингу.


Чи можна не платити кредит, якщо виїхав за кордон? 

Виїзд за кордон жодним чином не звільняє боржника від обов'язку сплати кредиту. А якщо не платити, кредитор рано чи пізно звернеться до суду з позовом, отримає рішення суду та через виконавчу службу заблокує банківські рахунки, арештує майно, доки не отримує всю суму з процентами. Проте, за урахуванням воєнного стану та індивідуальних обставин боржника, можливо списати всі відсотки та сплатити лише тіло кредиту.


Чи посадять за грати, якщо не платити кредит. 

За несплату кредиту передбачено тільки цивільна правова відповідальність. Тобто кредитор має можливість звернення до суду з позовом про стягнення з вас тіла кредиту, відсотків за кредитом, а потім за рішенням суду через виконавчу службу заблокувати вам рахунки та накласти арешт на майно. Але кримінальної відповідальності в Україні за несплату кредиту немає.


Арешт рахунків через кредит. Що робити? 

Для зняття решту з рахунків необхідно або сплатити кредитору всю суму з відсотками по виконавчому провадженню, або оскаржити його дії в судовому порядку. З урахуванням того, що більшість таких арештів відбувається через виконавчі написи недобросовісних нотаріусів, які робляться по мікрозаймам, дійсно це можна успішно оскаржити в суді та не платити кредитору ані тіло кредиту, ані відсотки.


Що буде, якщо не платити кредит? 

Кредитор звернеться до суду, потім через виконавчу службу заблокує банківські рахунки, арештує майно, а також буде стягувати заробітні плати до 50%. Тому не платити відсотки по кредиту можливо лише на законних підставах. Наприклад, якщо ви є учасником бойових дій.


Может ли МФО подать в полицию