Принятие наследства

Питання щодо: який порядок спадкування майна після смерті особи. Які необхідні документи для відкриття спадщини, та який строк її відкриття.

Обставини справи:

Після смерті матері лишилося нерухоме майно, а саме – квартира. За життя особа не лишила заповіту. Після смерті особи в неї залишилось двоє дітей (на момент смерті повнолітні). Тому фактично спадкоємцями є діти та чоловік. Чоловік не бажає вступати в спадщину, і відповідно свою частину хоче залишити дітям.

Відповідь:

Так, як за життя особа не залишила заповіту , то спадкування буде здійснюватись по закону у відповідності до черг спадкування. У померлої особи лишилось три спадкоємці: чоловік та двоє дітей, відповідно до с. 1261 Цивільного кодексу України всі вони входять у першу чергу спадкування.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 Цивільного кодексу України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини відповідно до ст. 1270 Цивільного кодексу України .

Для того щоб відкрити спадщину дітям та чоловіку необхідно подати заяву про прийняття спадщини. Так , відповідно до ст. 1269 – спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Так, як батько не бажає приймати спадщину, тобто свою частину у спадщині, то він може відмовитись від неї на протязі шести місяців відповідно до ст. 1273 Цивільного кодексу України. Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною.

Так, як чоловік померлої особи відмовляється від спадщини на користь своїх дітей, то відповідно його частина розподіляється між ними порівну.

Для відкриття спадщини особам необхідно надати наступні документи:

· Свідоцтво про смерть (копія і оригінал)

· Свідоцтво про шлюб ( копія і оригінал), або довідка РАЦС про шлюб

· Свідоцтво про народження (копія і оригінал)

· Право встановлювальний документ на нерухомість (квартиру).

· Витяг з Реєстру прав власності на нерухоме майно

· Довідка з ЖЕКу про склад сім’ї.

· Паспорті дані та ідентифікаційний код особи, яка вступає в спадщину.